Про нас пишуть…

          

Випускник спеціальності «Комп’ютерні науки» Едуард Безмєнов: Спогади про навчання в мене діляться на чорне та біле

Чорне – часи коли я був школярем. Спочатку я думав, що щось не так в мені, але пройшло вже майже 10 років і тепер розумію. Ні, місце де я навчався, було пронизане пострадянщиною і пороками. Це місце потребує багато фундаментальних змін, суцільної перебудови. І ні, виявилось таки обманом - я ні на йоту не сумую за школою і це вже не зміниться, хоча говорилось інше. Тим не менш багатьох вчителів я згадую з теплотою, а з деякими досі маю честь спілкуватись, навіть після стільки часу. Особливо тепло згадую приватну школу з англійської мови Власюк Олени Станіславівни та фізику Рафальського Олександра Станіславовича.

Біле – коли я був студентом. І будемо відверті, навіть зараз я ментально студент. Як нас приймали… Особливо запам’ятались слова: -«ми хочемо, щоби ви були тут як дома. Якщо будуть проблеми, обов’язково підходьте в деканат». Це було не пустими рекламними словами. Костишина Тетяна Адамівна, на той час декан, неймовірна людина, вона завжди була на боці студента.

Часи в університеті, аж до мурашок. Це схоже на фрагмент з фільму Матриця, де тебе системно і безпощадно з дискети накачували знаннями:

Окрема філософія та спогади про "бігунки". Жорстке виховання.

Було дуже круто! Університет побудував для мене дуже міцний фундамент. Перебудувало мене самого. Заклало важливі принципи. Справжня Альма-матер, де значення цього слова відчувається кожним спогадом. Сумую) При можливості обов’язково забіжу в гості.

P.S: на фото зліва та справа Олександр та Вадим. Вони полюбили професію так само як я. Ми були ще тією трійкою)

Джерело: https://www.facebook.com/100001649564562/posts/pfbid0vqm9sGn95hztid3AuVRbhWomicWP8C4vXDvmGLumVvCiyNaWLoiJS2f1yasH4W8Nl/

          

Призначення стипендіїї Полтавської міської ради завідувачу кафедри комп’ютерних наук та інформаційних технологій

Колектив кафедри комп’ютерних наук та інформаційних технологій вітає завідувача кафедри КНІТ к.ф.-м.н. Ольховську Олену Володимирівну з призначенням іменної стипендії Полтавської міської ради.
Бажаємо подальших успіхів і натхнення!

https://rada-poltava.gov.ua/news/97486592/

          

ІТ-студент Олександр Дзюба
– учасник конкурсу бізнес-проектів Big Idea Challenge 2021

Полтавський університет економіки і торгівлі є одним з Регіональних представників проекту Creative Spark.

Creative Spark – програма підтримки підприємництва у сфері освіти.

В рамках цього проекту стартував конкурс відео-пітчів Big Idea Challenge 2021.

Це щорічний Міжнародний конкурс бізнес-проектів, що спрямований на підтримку стартапів в галузі креативних індустрій.

Програма розрахована на молодь 18-35 років з Азербайджану, Вірменії Грузії, Казахстану, Киргизстану, Узбекистану та України.

Переможці Міжнародного конкурсу отримають персональну менторську підтримку, грант на 3 000 фунтів та участь і курсах «Startup Sprint».

Головний організатор конкурсу: бізнес-акселератор London Metropolitan University.

Конкурс відео-пітчів Big Idea Challenge 2021 приймає бізнес-ідеї у чотирьох категоріях. Одна з цих – цифрові технології.

22 квітня 2021 р. відбулась презентація ідей перед експертами, які дають свої поради, виявляють слабкі та сильні сторони бізнес-проекту.

Приємно відзначити, що одним з 16 учасників, був студент другого курсу спеціальності «Комп’ютерні науки» Олександр Дзюба.

Інтернет-видання zmist.pl.ua висвітлювало цю подію і ось як описали виступ Олександра:

Джерело: https://zmist.pl.ua/news/yak-vidbuvsya-czogorichnyj-krash-test-uchasnykiv-konkursu-biznes-proyektiv-big-idea-challenge

Олександр Дзюба – створення відеогри.

Особливістю команди розробників є орієнтація на побажання та особливості гравця, після – на дохід. Гра поєднує в собі велику кількість жанрових направлень, зокрема фентезі RPG платформер з елементами онлайну та змагальною системою.


Олександр Дзюба
Джерело:https://zmist.pl.ua/news/yak-vidbuvsya-czogorichnyj-krash-test-uchasnykiv-konkursu-biznes-proyektiv-big-idea-challenge

Наразі, коли гра вже готова на 90%, вона має активне англомовне комьюніті в Twitter. Після публікацій новин розробників потенційні гравці мають можливість обговорити ідею, поділитися враженнями та думками.

Бажаємо Олександру та його команді успіхів у подальших етапу конкурсу!

          

Навчання під час карантину

Під час карантину студенти спеціальностей «Комп’ютерні науки», «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» продовжують опановувати ІТ-фах.

На допомогу викладачам та студентам прийшли дистанційні технології навчання.

Полтавський університет економіки і торгівлі вже восьмий рік застосовує платформу для дистанційного навчання Moodle. В ній розміщуються дистанційні курси, які містять текст лекцій, відео лекції, вказівки по виконанню лабораторних та практичних занять, контрольних робіт, тести тощо.

Своїми враженнями для каналу «Центральний» з роботою в Moodle поділилась старший викладач кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики Тур Олена Василівна.

Переглянути ролик можна за посиланням https://central-ua.tv/news/43593/


Старший викладач кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики Тур Олена Василівна у веб-студії ПУЕТу

Наразі платформа Moodle доповнюється новим функціоналом:

За потреби наші викладачі використовують й інші способи комунікації зі студентами, наприклад, для проведення іспитів та консультацій систему для відеоконференцій Zoom; для доступу до програмного забезпечення сховище файлів OneDrive тощо.


Завідувач кафедри математичного моделювання та соціальної інформатики Ємець Олег Олексійович приймає залік у студентів заочників групи КН-51 ПВ Коломційя Є., Остапова І., Лебедєвої М. з використанням Zoom

          

Про нас пишуть

Університетський вісник ПУЕТ пропонує ознайомитися із життям ІТ-студентів нашого університету:

на 10 сторінці – у статті «Кафедра математичного моделювання та соціальної інформатики: 15 років діяльності» зі здобутками наших студентів та викладачів;

на 24 сторінці – у статті «Практичний досвід Айтішників із другого курсу» з кар’єрними можливостями наших ІТішників.

на 28 сторінці – «Мовний фестиваль «LINGUAFEST» з нашими іноземними ІТ-студентами;

на 35 сторінці – «Цікаве та змістовне студентське життя» з перемогами наших олімпіадників;

на 40 сторінці – «Спортивне життя університету» із спортивними успіхами ІТ-студенки Корсун Ольги;

на 48 сторінці – «Досвід студентів ПУЕТ у закордонних стажуваннях» з враження Сивоконя Олександра від навчання за обміном у Євросоюзі.

Завантажити університетський вісник .

          

ІТ-студентка Ольга Корсун –
дебютантка Чемпіонату Європи з легкої атлетики

Студентка 4-ого курсу спеціальності «Інформатика» Корсун Ольга поєднує навчання з професійним спортом. Ольга – майстер спорту з легкої атлетики, член збірної України, приймає участь у різноманітних змаганнях всеукраїнського та світового рівня!

Пропонуємо вашій увазі інтерв’ю, взяте у спортсменки під час змагань на Чемпіонаті Європи з легкої атлетики у приміщенні у м. Глазго (Великобританія).

Стаття були опублікована 2 березня 2019 р. у інтернет-виданні «Жорстка атлетика» та розміщена за адресою http://gathletics.com.ua/2019/03/02/glasgow/

Ольга Корсун про дебют на дорослому ЧЄ:
Жодних виправдань бути не може!

Ми вже знайомили наших читачів з молодою Олею Корсун, яка за рахунок літнього нормативу відібралась на зимову континентальну першість. Авжеж, очікувати будь-яких видатних результатів від молодої атлетки ще зарано, але 13,33 метрів та 16-те підсумкове місце точно не те, на що вона розраховувала.

Жорстка Атлетика поцікавилась у Ольги про її враження та отриманий досвід від виступу.

Які враження від виступу, що вийшло, що ні?

По стрибку складалось все від розбігу до другого кроку, третій зовсім не зв’язала. Стан був відмінний, тому жодних виправдань бути не може. На третю спробу гарно зібралась, але довго тримали, і знову не вдалось реалізувати себе.

Тож з цього старту беру максимум і поповнюю свій досвід. Далі буде краще, головне реалізація, чого сьогодні і забракло.

Тобто повторилась історія з зимового ЧУ, коли ти була готова показувати значно кращі стрибки?

Якщо зважати на зв’язку скачок і крок, то могла стрибати на півметри далі. На третій зовсім не вставала…

Які плани далі, що робитимеш?

Планую відпочити після сезону та підтягнути навчання, і вже треба починати думати про літній сезон.

          

ІТ-студент Валентин Кравцов – засновник проекту
«Доповнена реальність у музеї»

Студент п’ятого курсу спеціальності «Комп’ютерні науки» ПУЕТ Валентин Кравцов в своїй професійній діяльності займається технологією «доповненої реальності».

Валентин разом з командою однодумців створили проект «Доповнена реальність в музеї».

Статті про нову виставку були опубліковані 27 вересня 2018 р. в інтернет-виданнях «Зміст» та «Новини Полтавщини».

Пропонуємо ознайомитись з ними.

Стаття видання «Зміст» ( http://zmist.pl.ua/news/u-poltavi-prezentuvali-vistavku-kartin-iz-dopovnenoyu-realnistyu-foto):


«У ПОЛТАВІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ВИСТАВКУ КАРТИН ІЗ «ДОПОВНЕНОЮ РЕАЛЬНІСТЮ»

Сьогодні, 27 вересня, в Галереї мистецтв відбулося відкриття виставки картин із «доповненою реальністю».


Нову технологію презентує студент п’ятого курсу спеціальності «Комп’ютерні науки» Валентин Кравцов

Особливість експозиції в тому, що представлені картини зроблені за новітньою інформаційною технологією, яка дозволяє «оживляти» простір полотна. Це дозволяє по-новому поглянути на зображення та побачити нові деталі.

Організатори запевняють, що дана технологія надзвичайно рідкісна в музейному середовищі України, та є унікальною як для полтавських музеїв, так і музеїв Полтавщини.

За словами організаторів, реалізація проекту можлива завдяки співпраці з творчою командою «Vektior» на чолі з Валентином Кравцовим.

Виставка стане постійною.


У центрі: Валентин Кравцов

Стаття інтернет-видання «Новини Полтавщини» (http://np.pl.ua/2018/09/kartyny-poltavs-koho-muzeiu-vidteper-mozhna-ozhyvyty-foto/):

 

КАРТИНИ ПОЛТАВСЬКОГО МУЗЕЮ ВІДТЕПЕР МОЖНА «ОЖИВИТИ»

У рамках Всесвітнього дня туризму у Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка презентували новітню інформаційну технологію «Доповнена реальність в музеї».

За словами її розробників, мультимедійний ефект, що застосовується над картиною, дозволяє «оживити» її.

«Офіційно платформу представили сьогодні, але працює вона у стінах цього музею вже кілька тижнів. Розпочали встановлювати її 27 серпня. На даний час «оживили» лише одну картину музею, а додано до доповненої реальності чотири. Налагодити роботу такої платформи плануємо в інших музеях Полтави», – розповів фахівець по розробці додатків Валентин Кравцов.


Виступає студент п’ятого курсу спеціальності «Комп’ютерні науки» Валентин Кравцов

За словами фахівця, на вході до музею буде знаходитися QR-код, за допомогою якого можна у свій гаджет скачати спеціальну програму.

          

ІТ-студент Віталій Мандрика – офіційний представник
футбольного клубу «Ворскла» з кіберспорту

Студент шостого курсу спеціальності «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» Віталій Мандрика захоплюється кіберфутболом, має серйозні здобутки в цій сфері. А наразі став офіційним представником футбольного клубу «Ворскла» в цьому напрямку.

Стаття про цю подію була опублікована 21 червня 2018 р. на сайті «Новини Полтавщини» (http://np.pl.ua/2018/06/u-vorskly-zyavylos-kiberpidsylennya/).

Пропонуємо ознайомитись з нею:

 У ВОРСКЛИ З’ЯВИЛОСЬ КІБЕРПІДСИЛЕННЯ

У ФК «Ворскла» літнє підсилення – Віталій «Vitalstar» Мандрика. Віталій представлятиме клуб на полях надсучаснішого напряму – кіберспорту, а саме, у дисципліні FIFA.


Студент шостого курсу
спеціальності «Комп’ютерні науки та інформаційні технології»
Віталій Мандрика
Джерело: http://np.pl.ua/2018/06/u-vorskly-zyavylos-kiberpidsylennya/

Розуміючи всесвітню популярність та можливості кіберспортивного напряму, ФК «Ворскла», вочевидь, не міг залишатися осторонь світових тенденцій.

Саме тому, першим кроком на шляху до розвитку кіберспорту в регіоні є підписання одного з найкращих кіберфутболістів України, Віталія, та надання йому статусу офіційного представника футбольного клубу «Ворскла» на найбільших всеукраїнських та міжнародних змаганнях!

Завдяки такому підписанню ми не тільки популяризуємо бренд «Ворскли», а й привернемо увагу додаткової аудиторії в Україні та світі, – впевнений Олег Лисак, віце-президент «Ворскли». – Хочу, щоб цей проект співпраці розвивався. Бажаю нашому спортсменові перемог.

Віталій «Vitalstar» Мандрика:

Призер національних турнірів, серед яких:

– Зимовий Кубок ФК «Чорноморець» 2018 (Одеса);
– Кубок Молдови з Кіберфутболу 2018;

Практикуючий гравець, постійний учасник фіналів глобальних киберспортивних форумів, серед яких:

– КУБОК УПЛ-ФОКСТРОТ 2017 (Одеса);
– Всеукраїнський турнір з Кіберфутболу 2017 (Київ);
– Кубок НК «Верес» з Кіберфутболу 2018 (Рівне).

«Ми впевнені, що, завдяки спільній праці та професійного менеджменту нашого клубу, вже найближчим часом на небосхилі міжнародного кіберспорту засяє нова зірка – зірка ФК «Ворскла», – говорять у ФК «Ворскла».

Щиро вітаємо Віталія! Бажаємо перемог!

          

18.07.2013 Газета «Вісті центральної спілки споживчих товариств України», №29 від 18.07.2013

ДЕРЖАВІ ПОТРІБНІ «ІТ-ШНИКИ»

          

2.09.2011 р. Полтавський вісник №35 (1155)
(стр. 2)
Студентська родина ПУЕТ поповнилася на дві тисячі першокурсників

8.10.2010г. Вести. Деловой выпуск №41 (957)
(стр.10-12, 21)
Влюбленный в свою математику

16.04.2010 Полтавський вісник №16 (1083)
Інформатика в полтавському університеті економіки і торгівлі: якість, що засвідчена державними відзнаками

12.09.2009 Голос України №171 (4671)
Міцний грунт комп’ютерних технологій

9.09.2008 Голос України №170 (4420)
Фундаментальні дослідження та практична робота

15.05.2008 Вісті №20 (стр. 6)
Новий напрям - нові перспективи